2017. augusztus 27., vasárnap

Artúr Király Excalibur-ja a szívem közepébe döfött


Szerelmes lettem. Egy fiatalemberbe.

Nem sokszor szoktam, s ahhoz valami nagyot kell letenni - színésznek - az asztalra, nagyon nagyot, hogy én komolyan szerelmes is legyek. Most megkaptam. Nyakig, fülig, fejtetőig belepistultam ebbe a színészbe. Aki NEMCSAK a testével (Jeffrey Dean Morgan az ideális pasi nálam, úgyhogy itt a kockahas és a mosoly tarolt csak), hanem az előadásmódjával, a színészi játékával nyerte el a szívem-lelkem.
Tessék nekem hinni, ez a srác még nagy dolgokat fog letenni a filmes-asztalra (megmondtam RDJ-nél is)!

De azt hiszem, hogyha igazán belenézek a dolgok és a filmei mögé, "A" rendező mutatta meg nekünk a Benne rejlő tehetséget teljesen. Szerintem.
Ő a rég ismert, de nem eléggé megismert Charlie Hunnam.
(Szívből örülök, hogy nem vállalta el Christian Grey szerepét!!!! - Köszönöm Charlie!!!! Nem tett volna jót a karrierednek. - lásd Jamie Dornan-t.)

Na, de vissza a filmhez.

Guy Richie újra megmutatta nekem, hogy miért is szeretem őt annyira, miért is tartom őt az egyik legszórakoztatóbb és legjobb rendezőnek.

Na jó, eddig sem volt nagy problémám a pasi dolgaival, de most aztán... Szóval újabb művéhez hajtok fejet. Nagyon jó film lett az Artúr Király.

Ehhez a történethez nehéz hozzányúlni úgy, hogy ne legyen unalmas. Hiszen valljuk be, Camelot, Artúr király, az Excalibur, Merlin, mind-mind igencsak sokat feldolgozott történetek.

Egy csepp fenntartásom volt is a dologgal kapcsolatban, hogy ugyan már, mit tudnak még mutatni, hogy tudják még elmesélni a történetet, ahogy még ne láttunk volna.

Nos, Mr. Richie az ő sajátos humorával úgy fűszerezte meg ezt a "lerágott csontot", hogy az nemhogy frissnek hatott, de izgalmasnak, újnak is.

Charlie Hunnam arca(!) ismert volt nekem, tudtam már ki ő, de az igazat megvallva, azon kívül, hogy a kedvenc vámpíros könyv-sorozatom Lassiter angyalához hasonlítottuk sok rajongó-társammal együtt... Nos, azon kívül a srácról szinte semmit nem tudtam.

Most viszont kíváncsi voltam, milyen lesz ebben a szerepben. Nem csalódtam Benne, sőt!!!!
(Mint fent ömlengtem, beleszerelmesedtem.)

Kimondottan szuper alakítást nyújtott, fiatal korához képest. Érződött, hogy érzékenyen, jól megválasztva, óvatosan és nagyon céltudatosan nyúlt a szerepéhez.

Azóta a DVD plusz kisfilmjéből megtudva nagyon is okosan, patika-mérleggel kiszámolva mutatta be Charlie azt, hogy nemcsak szexi srác, de nagyon jó színész is.

Aki ismer, tudja, hogy mennyire szeretem, ha egy színész igazi alázattal áll a szerepéhez. Ő ilyen. S ezt igazán tisztelem benne.
(Néha még a rendezőjét is felbosszantva kérte újra a jelenet forgatását, ha nem volt megelégedve a saját munkájával. Ez tetszik!!!!)

Jude Law azon kevés kedvenc színészeim közé tartozik, akinek vagy nagyon szeretem a szerepét egy filmben, vagy nagyon nem.
Most megint a nagyon jó volt, ugyanis piszkosul utáltam a filmben. 
De még mennyire...

Eric Bana azon kevés jelenetben, amiben játszott, hiába hívták Uther-nek, valahogy nekem Hector szerepe ugrott be a Trójából. Már megint Öcsi hülyeségét kell kijavítani...

Amúgy meg nagyon jók voltak a mellék-főszereplők is. Guy Richie nagyon jól választott szereplőket. Nem túl neves, de annál lelkesebb csapat jött össze. Érződik a filmben az ügy iránti elköteleződés, a film iránti szeretet.

A történet nagyjából ismert, nem abban van a film szenzációja. Hiszen tudjuk Uther "elveszti" a hííres kardot, ami egy sziklában várja azt az igaz embert, aki kihúzhatja majd onnan. Ez volt Arthur. De ő apátlanul, anyátlanul, távol a királyi kastélytól, kemény nevelésben részesül, hogy végül kiérdemelje a szent kardot.

Vortigern közben királlyá koronázza magát és rémületben tartva az országot (Fekete vértes nevű seregével) próbálja egyre nagyobbra és nagyobbra építtetni a tornyot, amely a mágia által egyre erősebbé teszi. Arthur azonban az Excalibur-ral az oldalán visszaköveteli a trónt, az igazságosságot, s a koronát. Az igazi Angliát.

Csakhogy ehhez saját magán és Merlin mágusának képzeletbeli hegyén is túl kell lépnie.  (Kedvenc mondataim egyike: "A csúcsra akarod küldeni? Állíts hegyet az útjába!") Hiszen egy bordélyban felnőtt, iskolázatlan fiatalember hogy állhat egy ország élére?!

Nagyon tetszett Arthur-nak a jellem-fejlődése, hogy a maffia-vezérből hogyan lett egy ország uralkodója.

S még egy dologról mindenképpen szólnom kell! A film zenéjéről.

A hangulatot nagyban fokozta a zseniális zene.
Kedvencemet elhoztam... Tökéletes a szövege is hozzá, tessék figyelni.

The Devil and The Huntsman


Ja, s amit tátott szájjal bámultam meg... A számomra nem sok vizet zavaró David Beckham fantasztikusan elmaszkírozottan szerepelt a filmben. Nos, a "Lovagolj a térdemen!" mondata (oké, még vagy két mondatot mondott utána) nem volt a jellemábrázolások netovábbja, de vicces volt őt látni a filmben.

S Guy Richie is szerepelt. Ki találja meg, hogy kit játszott a filmben?! (hehe)

Szívből, melegen és nagy-nagy szeretettel ajánlom Mindenkinek a filmet, aki szeretne nevetni, egy kis izgalmat és történelmet átélni és kardozni egy jóóót!!!!



Nos, én szerelmes lettem...


A szcientológus múmiák

Nos, Tom Cruise - bármennyire ellene vagyok az egyházának (lásd a címet) - mindig hozta nekem a jóóó kis filmeket, zavart is, hogy nem tudok kikerülni a bűvköréből.

Idáig.
Pedig mennyire vártam már ezt a filmet!!!!

Ez a Múmia azonban valahogy nekem nem jött be.

A látvánnyal nem lett volna semmi bajom, bár a huszadik múmia után már kezdtem unni a témát. Valahogy a zombik már nem izgatják fel a fantáziámat (az Eleven testek-ben és Brad Pitt Z, világháborújában kimerült a zombi-imádatom teljesen). A nyolcszázcsillárdadik zombi/múmia itt viszont már kimondottan zavarta a film-élményemet. (Bár meg kell hagyni, vízben még nem láttam múmia támadást. Ez új volt.)

De vissza az elejére.

Az elcsépelt "keressünk sok pénzt a homok alatt" és a "mindenképpen fel kell nyitni a koporsót, hiába van ötszáz helyen feliratozva, sőt, felszobrozva és behiganyozva minden, hogy NEM FELBONTANDÓ!, drága hőseink csak felpiszkálják azt a nyüves sírt...
DE MIÉRT?! Kérdem én? Mert ennyire hülyék lennének? A srácoknak a sír körüli arany mennyisége is szerintem épp eléggé kielégítette volna a kapzsiságukat. De nem...
El kell ráncigálni a sírt a helyéről...

Pedig már Brandon Fraser és Rachel Weisz is megtanulta, hogy a holtakat nem piszkapetizzük. Sosem tanul az ember más kárából.

Na, aztán amikor megláttam Maximus Decimus Meridius-t (magyarán Gladiátor úr, vagyis Russel Crowe urat elhízott állapotában is belovagolni a múzumba, Henry Jekill név alatt... Na, ott már kezdtem nem tudni, hol vagyok.Vagy egy fura rémálomba cseppentem. Vagy összekeveredtek a forgatókönyvek lapjai, mint a Jóbarátokban Rachel angol trüffele (amikor összeragadtak a lapok) és folytatják a Londoni rémtörténeteket (ami pedig milyen jó lenne).

Innen már felfelé nem visz út. - gondoltam. S sajnos jól éreztem.

A történetet nem mesélem el, nagyjából el is vesztem Russel Crowe, Tom Cruise, Sofia Boutella (meg kell vallanom, ő volt a legigazibb a csapatban) és Anabella Wallis (nem tudom, mit keresett a filmben) szerepei között.

Tom Cruise kezd kiöregedni a "végigfutom az egész filmet és ezzel mindent és mindenkit lehagyok, mert én olyan gyors vagyok" stílusból. Néha már úgy gondolom, Mr. Cruise azzal tartja kondiban magát, hogy a filmekben folyton futkos... Válthatna lassabb vizekre is. Na, mindegy.

Szóval a történet szerintem laposra sikerült, Tom Cruise már nem az a sármos srác, mint régen volt (itt még egy picike vigyorgásra sem telt, nemhogy a Top Gun-os szexi, sok-dolláros, bugyi-szaggató mosolyra), a befejezéstől majdnem kardomba dőltem, a sok homoktól, portól és csontportól fulladásos köhögés jött rám... Szóval nagyjából örültem, hogy vége lett a filmnek. Nem hiányolom vissza.

Inkább újra megnézem az IGAZI Múmiát, ami még humoros is volt, nemcsak izgalmas. A csiriviri látványvilágot pedig inkább hozzáképzelem.


2017. augusztus 7., hétfő

Elizabeth Debicki két arca - Ancim felfedezésével...

Édesanyám ma ledöbbentett.
Egy sorozatbeli és egy filmbeli színésznőt nem tudtam összerakni.
Ő meg rámutatott, hogy dehát... ebben és ebben is ő játszott...
Tátott szájjal bámultam.
Na, és akkor kérdezze még valaki, hogy honnan örököltem ezt.

Íme Ancim felfedezése. 


The Night Manager c. sorozatban a szőke törékeny szerető, Jed Marshall:





































Míg az egyik kedvenc filmem, Az U.N.C.L.E. embereiből a kemény, náci üzletasszony, Victoria Vinciguerra:

























Hogy lehet valaki ennyire különböző? 
Ez a szende, tündéri, törékeny lány, aki rossz társaságba keveredett...
A másik pedig egy határozott, erőszakos, náci nő, aki úgy tör előre, mint egy buldózer. 
Zseniális.
Na, ilyen az igazi színésznő!

Köszi Anci!!!!